W ostatnich latach Rawa Mazowiecka stała się miastem otwartym dla gości. Organizowanych jest coraz więcej interesujących imprez, z roku na rok przybywa nowych lokali gastronomicznych, podnosi się poziom usług hotelarskich.

Jeżeli już ktoś zdecyduje się wybrać któregoś z przewoźników (PKP-Rogowska Kolej Dojazdowa, PKS, Polski Express), lub przyjechać do Rawy własnym środkiem lokomocji i zostać tu kilka dni, może wybrać miejsce w Hotelu "Tatar", Motelu "Mazowieckim", bądź na polu namiotowym na terenie OSiR.

MOTEL MAZOWIECKI
ul. Katowicka 1, Rawa Mazowiecka
tel. +48 (46) 814 40 61

Motel "Mazowiecki" dysponuje 40 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 os. Ceny pokoju z łazienką, radiem, TV oraz bez tych wygód wynoszą odpowiednio 80 i 50 zł. Duży parking należący do motelu jest oczywiście bezpłatny, lecz niestrzeżony. Całodobową opiekę nad samochodem oraz fachową naprawę gwarantują firmy znajdujące się vis-a-vis obiektu. Koszt wyżywienia to 26 zł na dzień.

HOTEL TATAR
ul. Tatar 1a, Rawa Mazowiecka
tel. +48 (46) 814 45 71

Zdecydowanie większym obiektem hotelarskim jest Hotel "Tatar", liczący 262 miejsca noclegowe w pokojach 1, 2 i 3 os. o różnym standardzie. Hotel "Tatar" leży na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej
tel. + 48 (46) 814 46 44 - recepcja Hotelu, fax + 48 (46) 814 20 15, e-mail: tatarrawa@pro.onet.pl

Oto cennik usług prowadzonych w hotelu:

Apartament 1 osobowy

95.00 zł/doba

Apartament 2 osobowy

100.00 zł/doba

Pokój 1 osobowy

46.00 zł/doba

Pokój 2 osobowy

70.00 zł/doba

Łóżko w pokoju 2 os.

23.00 zł/doba

Łóżko w pokoju 3 os.

21.00 zł/doba

Pokoje o obniżonym standardzie :

Łóżko w pok. 2 os.
Łóżko w pok. 4 os.

 

18.00 zł/doba
17.00 zł/doba

Żywienie zbiorowe - ceny do negocjacji

od 27.00 zł od osoby za dzień

Sala konferencyjna

20.00 zł/godz.

"Krąg Myśliwski"

80.00 zł/12 godz.

Organizacja przyjęć okolicznościowych z pełną obsługą - ustalenia indywidualne

Rawski OSiR dysponuje także wielkim polem namiotowym z boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki plażowej.

Koszt ustawienia namiotu np. 2 os. wynosi 4,00 zł/dobę, 4 os. 5,00 zł/dobę, opłata za jedną osobę to 3,50 zł/dobę. Wszelkie informacje odnośnie innych usług pod. nr tel. j/w.

Dla tych którzy skorzystają z usług w/w obiektów, a także dla wszystkich "jednodniowych wczasowiczów" OSiR oferuje wielki zalew z kąpieliskami, przystanią wodną z różnego rodzaju sprzętem pływającym, las z alejkami w którym mieści się "Krąg Myśliwski" (80.00 zł/12 godz.) itd. Ponadto na turystów czekają: hala sportowa, sauna, korty tenisowe, siłownia, parking i wiele innych atrakcji.

Na terenie samego ośrodka i w najbliższym otoczeniu znajduje się wiele "ogródków" gastronomicznych. Oferta gestorów jest naprawdę szeroka, a ceny konkurencyjne. Można zjeść tutaj dosłownie wszystko - od lizaków, lodów przez frytki i hamburgery aż po smażone ryby i kurczaki.

Jak już wcześniej wspominałem nowe "ogródki" powstają jak grzyby po deszczu, oferując coraz szerszą paletę usług gastronomicznych i nie tylko. I tak np.: na tarasie, nad samą wodą możemy podziwiać zachód słońca, po zmierzchu obejrzeć dobry film wyświetlany na dużym ekranie. Jeśli zaś będziemy szukać cienia, bądź stolika w dyskretnym miejscu z otaczającą zielenią, mamy do wyboru szereg lokali z ogniskiem i muzyką dla każdego.

Jednak rawska oferta gastronomiczna nie ogranicza się tylko do terenów nad zalewem.

Na terenie całego miasta oraz okolicy znajduje się sporo restauracji, barów, pubów i pizzerii, ceny są przystępne, a każdy lokal prezentuje swój klimat i atmosferę. Dany