Miejski Dom Kultury
ul. Krakowska 6C
96-200 Rawa Mazowiecka


Dyrektor Miejskiego Domu Kultury
Grzegorz Klimczak tel. +48 46 8154713
e-mail: mdkrawa@interia.pl
         Największą placówką zajmującą się upowszechnianiem kultury w Rawie Mazowieckiej jest Miejski Dom Kultury, który dysponuje salą widowiskową na 300 miejsc.

         Przy MDKu działa wiele kół (plastyczne, taneczne, turystyczne, fotograficzne, dziennikarskie, turystyczno-krajoznawcze i in.) czy klubów (Klub Motocyklowy "Infamis", Klub Szachowy "Caissa", Amatorski Klub Twórczości Artystycznej "AKTA").


         W holu na piętrze organizowane są wystawy plastyczne. Tematyka prezentowanych prac jest przeróżna, więc każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje galeria szkolna, na której prezentowana jest twórczość najmłodszych artystów z rawskich szkół i przedszkoli. MDK prowadzi i organizuje plenery malarskie i fotograficzne, obozy artystyczne, przeglądy, spektakle teatralne i koncerty estradowe.

         Mówiąc o MDK nie możemy pominąć bogatego dorobku i tradycji kapeli ludowej "Rawianie", znanej nie tylko w Rawie Mazowieckiej i okolicy, lecz również w całej Polsce. Oprócz tak znanej kapeli przy Miejskim Domu Kultury działają również młodzieżowe zespoły muzyczne (zespół wokalno-instrumentalny "Revers", młodzieżowy zespół wokalno - instrumentalny "Project", młodzieżowy zespół wokalno - instrumentalny "R.I.P.").

         MDK jest organizatorem imprez o zasięgu ogólnopolskim jak: jedyny w Polsce plenerowy festiwal bluesowy Noc Bluesowa i Międzywojewódzki Przegląd Muzyki Młodzieżowej.