XIII edycja Nocy Bluesowej przeszła już do historii. W dniach 30-31 maja 2003 roku na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich bawiło się ok. 5 tys. widzów. Mamy nadzieję, że zapewniliśmy wiele ciekawych atrakcji i każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego.

 

Część konkursowa festiwalu stała na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Wielkim sukcesem tej części Nocy Bluesowej jest fakt, że połowa zespołów, które brały udział w konkursie to zespoły zagraniczne. Mamy nadzieję, że uczestnicy wieści o Rawie Mazowieckiej zawiozą w świat.

 

Werdykt jury XIII edycji Nocy Bluesowej:

 

  1. Pierwsza nagroda - zespół BIG VAL, SVET & AL  z Białorusi
  2. Druga nagroda - zespół HOOCHIE COOCHIE BAND z Czech
  3. Trzecia nagroda - zespół TIA AND THE PATIENT WOLVES z Francji

 

Nagrodę specjalną jury przyznało Aleksandrze Łysiak z zespołu PATCHWORK - utalentowanej wokalistki, która wie jak posługiwać się swym wyjątkowym głosem

 

Nagrodę publiczności otrzymał zespół PATCHWORK z Radlina.

 

Jury ponadto zauważyło wokalistkę zespołu TIA - Laetitia Goettebel oraz wokalistkę zespołu DEBESTERS - Annę Heron.

 

Gitarę ufundowaną przez Radio RSC otrzymał Piotr Ruciński.

 

Wiele niesamowitych przeżyć zgromadzonej w piątkowy wieczór publiczności zapewniły gwiazdy bluesa. Wymieńmy chociażby zespół P.L.A.N. z Białorusi czy Jana - Litecky - Sveda & Vitazny Traktor ze Słowacji.

Na sobotnie występy zespołu Stan the Man’s & Betty S. Bohemian Blues z USA i Czech oraz francuskiego wykonawcę Thomasa Dziano przybyło wielu fanów. Na zakończenie sobotnich występów zobaczyliśmy fantastyczny międzynarodowy koncert harmonijkarzy - Visegrad 4 Meeting, który zakończył XIII edycję Nocy Bluesowej.

 

Nie sposób wspomnieć o wszystkich wykonawcach, jedno jest pewne ci, którzy wystąpili na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich sprawili, że Rawa Mazowiecka, jej mieszkańcy i goście przeżyli niezapomniane chwile.

 

Czekamy na XIV edycję festiwalu, Noc Bluesowa 2004 już za rok.