Szanowni Państwo!
Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej
w wieku od 40 do 65 lat

Przewlekła obturacyjna choroba płuc, znana też pod nazwą rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli jest bardzo rozpowszechnioną na świecie i w Polsce chorobą występującą najczęściej u wieloletnich palaczy tytoniu. W Polsce zapada na nią co piąta osoba paląca, czynnie lub biernie narażona na działanie dymu tytoniowego.
Choroba rozpoznawana jest późno, między 50 a 60 rokiem życia, kiedy jest znacznie zaawansowana i postępuje mimo leczenia.
Nie leczona choroba prowadzi do przewlekłego niedotlenienia organizmu, niewydolności serca i przedwczesnego zgonu. Jest czwartą w kolejności przyczyną zgonów w Polsce i jest powodem 20 proc. przyznawanych rent inwalidzkich.

W trosce o Państwa zdrowie proponujemy wykonanie
nieodpłatnego badania spirometrycznego

w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej RAW-MEDICA ul. Słowackiego 68 w Rawie Mazowieckiej od 2 września 2004 r.


Badanie spirometryczne jest prostym, nieinwazyjnym testem oceniającym czynność płuc. Badanie polega na wykonaniu głębokich wdechów i wydechów przez ustnik aparatu spirometrycznego.
W przypadku wykrycia zmian w badaniu spirometrycznym zostaniecie Państwo objęci opieką lekarską, a w razie potrzeby także opieką specjalisty pulmonologa.
W celu uzgodnienia dokładnego terminu wizyty prosimy o rejestrację osobistą w siedzibie NZOZ RAW-MEDICA lub telefoniczną
nr tel.814-40-12 lub 814-72-00 lub 0601 073 782
poniedziałek - piątek godz.8.00 -18.00
soboty godz.800-1200

Uwaga ilość bezpłatnych badań jest ograniczona.
Zapraszają
NZOZ RAW-MEDICA

Jan Budek
Burmistrz Miasta
Rawa Mazowiecka

Eugeniusz Góraj